Тримилионният пътник на летище „София” беше посрещнат от министъра на транспортта Петър Мутафчиев.
Той се казва Явор Поптошев и получи възпоменателна монета на летище София, връчена му от транспортния министър. Директорът на летището Пламен Станчев му даде покана за безплатно ползване на бизнесалоните на летището в период от една година, както и празнична монетна колекция на БНБ от позлатени монети и бутилка шампанско с графиран надпис „Тримилионният пътник”. Освен това Поптошев получи и покана за едноседмичен отдих за двама в хотел на Черноморието.
Явор Поптошев пристигна с полет на компанията „България Еър” от летище „Хийтроу”, Лондон. Пред посрещачите той съобщи, че е футболист и изрази задоволството си от услугите на авиокомпанията, както и от европейския облик на Терминал 2 на летище София. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.