Наш десант във ФБР

https://blitz.bg/obshtestvo/nash-desant-vav-fbr_news58565.html Blitz.bg

Вашингтон отправи покана към отбора за борба с мафията на Бойко Борисов, информира "Стандарт".

МВР шефът Цветан Цветанов, правосъдният министър Маргарита Попова, председателят на ДАНС Цветлин Йовчев и антимафиот номер 1 Станимир Флоров заминават за САЩ в края на септември. Заедно с тях ще бъде и главният прокурор Борис Велчев. Родната делегация ще има поредица от срещи между 22 и 28 септември по покана на екипа на Барак Обама.

Целта на визитата е да се установят тесни и професионални връзки между новото българско правителство и американската администрация, обясниха запознати. Акцент по време на разговорите ще е борбата с организираната престъпност и корупцията. Сред най-важните срещи на нашия екип е с колегите им от ФБР и щатската служба за борба с наркотрафика ДЕА. /БЛИЦ


paper.standartnews.com/bg/article.php
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай