Психично болен мъж се разхожда по улиците на Пазарджик и най-безскруполно развява достойнството си.
За това сигнализира местна жителка. По думите й, действията му не са прецедент, а мъжът редовно изпъква с подобни действия.
"До кога този мърляк ще се разкарва по п**ка в града ? Има малки деца и не само. Къде трябва да се подаде сигнал ?", възмутена е жената, като публикува и снимка във фейсбук.

Постът й предизвика вълна от коментари в социалната мрежа, но голяма част от тях се възмущават не от голя мъж, а от недоволната пазарджиклийка.
"Възмутена съм от начина, по който една жена си позволява да говори с пренебрежение и обиди към психично болен човек. Това е не само липса на човечност, но и груба проява на невежество и безсърдечие.
Хората с психични заболявания имат нужда от подкрепа, разбиране и уважение – не от подигравки и унижения. Никой няма право да принизява друг, особено когато той се бори с трудности, за които повечето дори не могат да си представят. Истинската сила се показва чрез доброта и съпричастност, а не чрез обиди!", пише друга жена.
Агресивен и краде
По думи на друга местна жителка въпросният индивид обаче е бил и агресивен. Освен това е влизал в заведения да краде захар.
По думите на други хора, в Пазарджик е пълно с психично болни, които извършват подобни действия.
"То да е само той, с мед да го намажеш. Пълно е с такива по улиците. Нищо лошо не казвам за хората, те не са виновни, че са в това състояние. Но просто да те е страх да си пуснеш детето само навън. Определено мястото им е в психиатричната болница, не по улиците без гащи", допълва още една жена.
Повечето коментиращи препоръчват да се подаде сигнал до 112 и до прокуратурата.