Невероятно откритие! Как да станем гениални?

https://blitz.bg/obshtestvo/neveroyatno-otkritie-kak-da-stanem-genialni_news396905.html Blitz.bg

Много от хората, които обичат да стават късно и сутрин дълго се изтягат в леглото, са обвинявани, че режимът им не е полезен. Но науката доказва, че да се променят навиците не е задължително. Ето защо. Учените изучавали типа "сова", които будуват през нощта и спят едва ли не до обед.

Оказало се, че тези, които водят подобен тип живот, са с по-развити умствени способности. Също така било установено, че тези, които обичат да спят повече, имат по логична и структурирана реч.

Що се отнася до творческия аспект, е открито, че при "совите" е по-развито въображението, а също така на тях често им е присъщо особено виждане за света.

Работата е там, че ние започваме да мислим нестандартно в ситуации, които са извън рамките на обичайното. А промяната на времето за сън е точно такъв случай.

Какво ще кажете? Отлична новина! Да се стои до късно не е толкова вредно, колкото го изкарват някои. И ако някой ви нарича лениви и недисциплинирани, вие ще знаете вече какво да му отговорите. 

Превод: БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай