Националният кризисен щаб взе решение от днес да започне подмяна на повредените контейнери за смет. Работата бе възложена на „Новера” АД, като по тази задача фирмата ще продължи да работи и през останалите почивни дни.
Мобилизираната техника и екипи започват поетапно да навлизат и във вътрешно-кварталните пространства на отделните райони, реши още щабът. Целта е освен извозването на едрогабаритните отпадъци, да продължи почистването и миенето на пространствата не само около детските градини и училищата, а и на зелените площи във вътрешните части на кварталите. Екипите и техниката на фирмата ще продължат и на 3 май да работят в кварталите на столичните райони. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.