Няма опасност вредно за здравето месо да стигне до потребителите

https://blitz.bg/obshtestvo/nyama-opasnost-vredno-za-zdraveto-meso-da-stigne-do-potrebitelite_news26459.html Blitz.bg

Всички български месопреработвателни предприятия имат въведени системи за безопасност и проследяемост на продукцията, каза за БНР председателят на Асоциацията на месопреработвателите Костадин Чорбаджийски.

Според него няма опасност вредно за здравето месо да стигне до потребителите, защото фирмите оказват съдействие на ветеринарните власти при проверките за внесено ирландско месо.

Чорбаджийски съобщи, че делът на сивия сектор в бранша е около 13% и това крие рискове за пазара. И все пак, няма пазарна логика, която да позволи производители да укриват потенциално опасно месо, каза още Костадин Чорбаджийски. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай