Още болни от пазарджишките дюнери

https://blitz.bg/obshtestvo/oshte-bolni-ot-pazardzhishkite-dyuneri_news56174.html Blitz.bg

Нови случаи на хранително отравяне са регистрирани в Пазарджик, обяви директорът на РИОКОЗ д-р Фани Петрова.

22-ма души е общият брой на пациентите, настанени в инфекциозното отделение на пазарджишката многопрофилна болница, след консумация на дюнери от обект за бърза закуска "Али Баба" .

При единайсет от тях е потвърдена диагноза "салмонелоза".

Здравните инспектори обаче предполагат, че болните са много повече, тъй като има информация за хора, лекували се вкъщи или в болници извън Пазарджик.

Анализът на взетите проби е показал, че заболяването е причинено от заразени със салмонела яйца и микробиологично замърсяване, пренесено от човек от персонала.

Въпросният човек е имал стафилококова инфекция.

Обектът ще остане затворен, а на собственика ще бъде наложена максималната глоба от 5000 лева. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай