Нови случаи на хранително отравяне са регистрирани в Пазарджик, обяви директорът на РИОКОЗ д-р Фани Петрова.
22-ма души е общият брой на пациентите, настанени в инфекциозното отделение на пазарджишката многопрофилна болница, след консумация на дюнери от обект за бърза закуска "Али Баба" .
При единайсет от тях е потвърдена диагноза "салмонелоза".
Здравните инспектори обаче предполагат, че болните са много повече, тъй като има информация за хора, лекували се вкъщи или в болници извън Пазарджик.
Анализът на взетите проби е показал, че заболяването е причинено от заразени със салмонела яйца и микробиологично замърсяване, пренесено от човек от персонала.
Въпросният човек е имал стафилококова инфекция.
Обектът ще остане затворен, а на собственика ще бъде наложена максималната глоба от 5000 лева. /БЛИЦ
Още болни от пазарджишките дюнери
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.