С водосвет откриха официално новопостроената сграда на блок "Лаборатории" и нов реновиран блок на Унивесритетската болница Александрвоска, в който са разположени Клиниката по неврология и Клиниката по психиатрия.
Новият блок "Лаборатории" е изграден с финансовата помощ на МЗ в размер на 1 151 760 лв. и заем от Световната банка в размер на близо 4 милиона лева. В сградата са разположени Централна клинична лаборатория, Централна лаборатория по терапевтичен лекарствен мониторинг и клинична фармакология и Лаборатория по микробиология. Цялостната реконструкция и реновиране на сградите на Клиниката по неврология е финансирано със средства, отпуснати от Министерство на здравеопазването. Инвестициите в Клиниката по неврология са в размер на 3 748 068 лв., а в Клиниката по психиатрия – 5 180 125 лв. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.