До края на деня инспекторите от Комисията по хазарта ще отворят казино "Капитол". Новината потвърдиха пред БЛИЦ от пресцентъра на Комисията. Днес по обяд те са получили потвърждение от НАП за платените данъци от фирмата, управляваща “Капитол”.
“Недоразумение” нарече затварянето на казино “Капитол” в хотел Радисън генералният мениджър на казиното. Пред БЛИЦ той показа удостоверение от Софийската дирекция на НАП, че още на 3 август - един ден след санкцията, казиното е платило всичките си данъци и няма задължения към държавата.
“Истината е, че ние имахме писмено споразумение с НАП за разсрочено плащане – заяви генералният мениджър, – и сме много изненадани, когато без предупреждение ни затвориха. Съмнявам се, че това е единствената компания в България, която е забавила плащането на данъците си и съм изненадан, че ни затвориха по такъв начин. Никъде по света това не може да се случи. Надявам се това да е недоразумение, което ще бъде изчистено в най-скоро време. 100 човека работят в казиното и в момента те остават без работа и без доходи.”
Групата, която генералният мениджър представлява, е инвестирала още 20 милиона долара в различни обекти в България./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.