Служители на Овергаз и деца от Частното основно училище на компанията „Българско школо” засадиха „Гората на приятелите на Овергаз” в местността „Офелиите” на Природния парк Витоша.
Със засадените 1800 фиданки, които Овергаз подари на своите партньори и приятели, бяха възстановени 6 декара смърчови гори, пострадали от бури и дървесни вредители.
Проектът на компанията за възобновяването на пострадали горски площи в страната започна през 2000 година със засаждането на 22 декара нова гора в Държавното лесничейство в Чирпан. До днес Овергаз залеси и продължава да се грижи за близо 119 хиляди броя дръвчета на 352 декара в различни региони от страната. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.