Пандизчии се вдигнаха на бунт! Ще гладуват докато не им дадат Цачева

https://blitz.bg/obshtestvo/pandizchii-se-vdignaha-na-bunt-shte-gladuvat-dokato-ne-im-dadat-cacheva_news574928.html Blitz.bg

Лишени от свобода в Централния софийски затвор са обявили гладна стачка и искат среща с правосъдния министър Цецка Цачева, съобщи bTV. Междувременно професионалният празник на служителите на арестите и затворите у нас ще прерасне утре в мащабен протест.

Основното им настояване е за 20% увеличение на заплатите. Протестите утре започват в 7:30 пред Софийския районен съд и ще обхванат цялата страна. В сряда ще има демонстрации пред съдебните палати по места, а след това – прояви на недоволство при всяка визита на правосъдни министри от ЕС.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай