Президентът се поклони пред новите ни светци

https://blitz.bg/kultura/prezidentat-se-pokloni-pred-novite-ni-svetci_news104528.html Blitz.bg

Президентът Георги Първанов се поклони пред новоосветените икони на мъчениците от Батак и Ново село в столичния храм "Александър Невски". Иконите бяха осветени и поръсени със Света вода лично от патриарх Максим.

Хората, напълнили до краен предел храма, бяха благословени. Пред "Александър Невски" все още има много граждани, които тях искат да се поклонят на иконите, преди следобед те да отпътуват за родните места на мъчениците.

В храма освен президента Георги Първанов присъства и председателят на Народното събрание Цецка Цачева.

Загиналите за християнската вяра в Батак, и Новоселския манастир "Света Троица" в град Априлци бяха провъзгласени за мъченици със Синодално послание, последвано от изпълнение на тропар.

Канонизираните Новоселски мъченици ще бъдат почитани на 9 май, а Баташките мъченици ще бъдат почитани на 17 май. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай