Хората винаги сме мечтали да сме господари на времето, но не можем. То пряко влияе на нашия начин на живот. Това каза в ефира на бТВ климатологът проф. Георги Рачев.

"Бали беше мястото, където ми е било най-топло и съм искал да си съблека кожата направо. В момента там е 28 градуса - късен следобед", разказа той.

"Майка ми много искаше да завърша право, но мен си ме влечеше географията. Обяснявам си го с това, че докато всички книги ми бяха изключително скучни, вкъщи имаше един шарен и красив атлас, от който не можех да се отлепя", спомня си професорът.

"Първото ми излизане в чужбина беше в Либия и очите ми бяха като в "Том и Джери". Много ми беше интересно. Пътуването много ни обогатява. Това ни прави по-богати", споделя той.

"Сварихме си бира на Антарктида. Специален апарат си купихме, много беше хубаво", разказва проф. Рачев.

"В Южна Америка беше много интересно. Тресна ни земетресение 5.5 и погледнахме през прозореца какво става - нищо не ставаше - хората там въобще не се впечатлиха", смее се той.

"Всеки, който иска да разбере света, трябва да отиде в Индия. Страшно е там. Има безкрайно богати хора и хора, които са родени под небето, живеят под небето и ще умрат под небето. Там е уникално", каза той.

Няма нищо по-добро от средиземноморската кухня, китайската кухня също е много хубава.

"Не бих заменил България. Винаги съм казвал на моите студенти, че те преди всичко са европейци и после българи и нека пътуват и да се връщат", коментира Рачев.

"Грета Тумберг е икономически проект преди всичко. Тя изпълни своята роля", смята професорът.