Радиация изтича в София!

Повреден е гама-облъчвател, опасност за населението няма, увериха от Агенцията за ядрено регулиране

https://blitz.bg/stolitsa/radiaciya-izticha-v-sofiya_news215523.html Blitz.bg

Изтичане на радиация беше регистрирано в Националния център по радиобиология и радиационна защита в София, съобщава bTV.

Опасност за населението и за персонала му няма, увериха от Агенцията за ядрено регулиране. Оттам уточниха, че инцидентът е станал след техническа повреда на гама-облъчвател. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай