С черен шоколад ще се спасим от преяждане

https://blitz.bg/obshtestvo/s-cheren-shokolad-shte-se-spasim-ot-preyazhdane_news27043.html Blitz.bg

Изследователи от университета на Копенхаген за пореден път доказаха, че е полезен горчивият шоколад, а не млечният. В навечерието на коледните и новогодишните гощавки те отправят препоръка да го включим задължително в менюто, защото създава продължителното усещане за ситост и намалява желанието да се яде мазна и солена храна.

Освен това, горчивият шоколад подобрява кръвообращението и намалява риска от образуване на тромбове.
Датските медици обясняват благотворното влияние на черния шоколад със защитата, която дава срещу въздействието на свободните радикали. Психолозите отдавна са доказали, че този продукт намалява стреса и повишава настроението както на децата, така и на възрастните.




Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай