Сайтовете вече и на кирилица

https://blitz.bg/obshtestvo/saytovete-veche-i-na-kirilica_news50110.html Blitz.bg

“Вече ще изписваме адреси в интернет и на български. Това ще стане най-късно до края на годината”, обяви навръх 24 май вицепремиерът Ивайло Калфин.

“Домейнът ".бг" е първият на кирилица, а руснаците, които подали заявка за същото ден след нас, са уволнени за закъснението”, каза още Калфин. Новите адреси ще имат по-малко ограничения от сегашния ".bg", който е на частна фирма. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай