Няколко вторични слаби земни труса са регистрирали сеизмолозите, след като вчера земетресение с магнитут от пет по скалата на Рихтер разлюля България.
Вчера по обяд е имало три труса, снощи около 22 ч. е последвал още един, но едва ли някои ги е усетил, защото са били с магнитут около 2, 1 – 2,2 по Рихтер, обясни директорът на Геофизичния институт към БАН Николай Милошев.
В 2,15 часа тази нощ също е ригистрирано земетресение по данни на сайта на Европейски средиземноморски сеизмологичен център. Трусът е бил с епицентър на 27 км югоизточно от София, 17 км северозападно от Самоков, на 20 км дълбочина. Няма щети. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.