Снегът отново изненада София

https://blitz.bg/obshtestvo/snegat-otnovo-iznenada-sofiya_news69397.html Blitz.bg

Снежната пелена блокира движението в града, но впоследствие бяха взети мерки и ситуацията беше овладяна

Наложи се Столична община и КАТ да отклоняват временно движението по отделни пътни участъци, за да бъдат почиствани, съобщиха от кметството. 
По-рано през деня движението в централната част на София беше изключително натоварено. Заледените участъци станаха  причина за няколко леки пътно-транспортни произшествия с автомобили, микробуси и автобуси на градския транспорт. Пожарната помагаше при изтеглянето на автобуси.
Имаше огромно задръстване от Орлов мост до хотел "Плиска" в посока "Младост". Затруднено бе движението по улиците "Черковна", "Оборище", "Иван Асен ІІ", около Румънското посолство, бул. "Ситняково", Орлов мост, Ректората, бул. "Васил Левски", бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" и други.
Впоследствие фирмите, почистващи столицата, успяха да овладеят тежката ситуация. Възстановено бе движението на колите, обслужващи автобусна линия 72 . Движението бе временно спряно с цел обработка на пътните платна.

Същата процедура беше извършена и на улиците „Гурко” в района на Националния стадион „Васил Левски”, бул. „Васил Левски”, „Оборище”, „Леге”, Ректората на Софийския университет.

Започна почистването и на местата, по които минава градския транспорт в кварталите в подножието на Витоша.

Големи затруднения в движението имаше на входа и изхода на София за Подбалканския път.

Според Столична община всички фирми – оператори, ангажирани със снегопочистването на столицата, работят в момента.

Градският транспорт се движи при зимни условия. Вече няма затруднения в районите Люлин и Банкя, където колите на градския транспорт се движат с отклонения от графика в рамките на 6-7 минути.


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай