Готови ли са търговските вериги да отговорят на идеята на земеделското министерство за "Великденска кошница" на достъпни за потребителите цени?
Късно в петък ведомството предложи на големите търговци да продават агнешко, ярешко, яйца, козунаци и тематични сладкарски изделия за празника на достъпни за потребителите цени, предава bTV.
"Социален експеримент"
Пред медията министърът на земеделието нарече инициативата "социален експеримент". От ведомството уточниха, че инициативата не е обсъждана с търговските вериги, а това е предложение за сътрудничество.
Големите търговски вериги заявиха, че всеки търговец прави промоциите според асортимента и ценовата си политика. Голяма част от тях вече са обявили промоционалните си стоки в седмицата преди празника.
Няма единно мнение
Към момента няма единно мнение за това дали търговските вериги ще се включат. Всеки търговец ще ще решава сам.
От министерството обаче посочват, че вече има магазини, които са се включили в инициативата.