Спасиха 9 наши алпинисти на Олимп

https://blitz.bg/obshtestvo/spasiha-9-nashi-alpinisti-na-olimp_news17299.html Blitz.bg

9 български алпинисти бяха спасени на връх Олимп в Гърция. Те се опитвали да изкачат връх Митикас (2917 м), но времето се развалило.

Те изпаднали в беда в трудно проходима местност на 2700 метра надморска височина.
40-годишният Владимир Прекрутов получил счупване на бедрена кост заради паднал камък.  На помощ на бедстващите са се притекли гръцките спасители. Акцията продължила няколко часа, участвали са и два хеликоптера, единият от които е кацнал принудително поради повреда  в машината. 
На пострадалия е оказана помощ в болницата в Катимерини. Останалите ни сънародници са в добро здравословно състояние.  Българите били основно от туристическо дружество. /БЛИЦ

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай