Спряха “паяка” в Пазарджик

https://blitz.bg/obshtestvo/spryaha-payaka-v-pazardzhik_news48647.html Blitz.bg

Работата на “паяка” в Пазарджик е временно спряна, съобщи кметът на града Тодор Попов. Причина за това е решение на Върховния административен съд за отмяна на наредбата, с която се регламентира принудителното вдигане на автомобилите.

Кметът обаче бе категоричен, че спирането е временно. Спешно ще приемем нова наредба, но паяк ще има, заяви градоначалникът.
Наредбата бе отменена след жалби съда, пуснати от 13 пазарджиклии. Юристите пък са кетегорични, че всеки, потърпевш от пазарджишкия “паяк” може да осъди общината за обезщетение, стига да си пази акта за глобата и квитанцията от наказаелния паркинг. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай