Тарашат лъскави кръчми

https://blitz.bg/obshtestvo/tarashat-laskavi-krachmi_news48900.html Blitz.bg

Пак удариха лъскавите кръчми в София. Масирана акция на прокуратурата, агенция "Митници", НАП и МВР се е провела снощи. Проверени са 7 заведения, сред които "Син Сити", "Червило", "Планет", "Неро" и др., съобщава "Стандарт".

Целта била да се види дали сред клиентите има хора, обявени за издирване. Докато ченгетата проверявали личните карти, митничарите ровили из складовете и паркингите на заведенията. Иззети са цигари и алкохол с фалшиви бандероли.

Операцията стартирала в 19,30 часа в петък едновременно във всички кръчми, чиито изходи били затворени. Някои клиенти не могли да излязат до ранни зори днес.

Оказало се обаче, че в част от клубовете собствениците вече знаели за готвената акция и посрещнали ченгетата с думите "Очаквахме ви".
До момента няма информация за арестувани. В някои кръчми обаче ще плащат глоби за алкохол без бандероли. Преди около месец в лъскавите кричми пак имаше подобна акция. След това баровците масово си прибраха колите с временни регистрации в гаражите, коментираха полицаи. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай