Мазутни петна се завърнаха в Синеморец, омазвайки туристи. Това е втори инцидент за дни, според публикация на Тео Ушев във Фейсбук. Преди два дни Министерство на транспорта публикува декларации, че „топчета“ мазут били изплувал стар теч.
"Туристи събират мазут, омазани до ушите.
Чужди туристи гледат и не вярват на очите си, какво се случва.
Как мислите, дали ще се върнат повече?
А Министъра на туризма колкото и да се снима с Дара, това няма да помогне. Сезон няма да има. И следващата година няма да има.
Защото природата си знае работата - тя отмъщава винаги за глупостта и алчността човешка.
„Разбира се, това хрантутниците бюрократи от Министерствата няма как да го разберат - нито един от тях не се е появил по плажовете, поне да види каква екологична катастрофа се случва по крайбрежието ни“, пише Ушев.
Министерство на околната среда и водите не е публикувало официална позиция по инцидента.