Учени от НАСА: След 12 години ще започне бързо измиране на човечеството, последвано от гибелта му заради...

https://blitz.bg/obshtestvo/ucheni-ot-nasa-sled-12-godini-shte-zapochne-barzo-izmirane-na-chovechestvoto-posledvano-ot-gibelta-mu-zaradi_news646456.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd">

Пренаселеността на планетата ще доведе до катастрофа за човечеството. Една от последиците от процеса ще бъде отказът на хората от секс и последвалото изчезване на цивилизацията. До такъв извод са достигнали специалисти от НАСА, съобщава "Сън".

Експертите прогнозират, че през следващите 12 години броят на хората на планетата ще се увеличи с 1 милиард души. След това човешката популация ще започне бързо да намалява и да изчезне напълно. Причината за това, наред с други неща, ще бъде фактът, че хората просто няма да имат време да правят секс поради голям брой други проблеми. Либидото ще намалее под натиска на външни фактори.

Тази теза е била потвърдена от експерименти с мишки. Гризачите престанали да произвеждат потомство, намирайки се в претъпкани клетки, в стеснени условия. Трябвало да се занимават с други проблеми, които им отнемали много време и усилия. В допълнение, заради пренаселеността се достигало до ожесточеност между мишките.

Според учените, през последните 10 години електронните приспособления спомагат за запълването на празнината в реалните сексуални отношения между хората. Освен това, интензивната работа не оставя сили за секс.

Превод и редакция: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай