Очевидно София не е най-прекрасното място за живеене и става все по-кофти. Има много неща, които не са ок.

Така се взимат решения, че на хората им идва да мятат камъни без значение кой как е гласувал. Затова и хората са толкова чувствителни на тема управление.
 
Това коментира в ефира на "Пресечна точка" по Нова телевизия музикантът Венци Мицов.

Той разкритикува и общинския съвет в София, който в действителност го няма. СОС е виртуален някакъв, не знам дали сте го виждали някога. Те хората там се събраха май един път и вече си работят от вкъщи, щото се притесняват да не се разболеят, посочи Мицов.

Много се надявам като дойде кампанията да чуем и някакви конструктивни неща. 

Според музикантът Борис Бонев имал интересна кампания, за култура обаче нямало нищо конкретно. Всяка партия обявява какво ще направи, но не казва как ще се случи това и откъде ще дойде инвеститорът.

В момента пък имаме едно учебно правителство …Министърът на културата първо го нямаше, не знаехме дали съществува и като се появи стана така че по-добре да не беше се показвал. 
 
Когато аз питам защо заплатите на симфонистите в БНР са толкова ниски -650 лв, никой не казва кога ще се оправи това. 
 
Мицов посочи, че най-безсилен съм се чувствал, когато  разглеждал жалбите в общинския столичен съвет, а от СОС отговаряли след две години и половина по някои сигнали. "Много тромаво работи администрация и не виждам да се оправи" заключи бившия столичен общински съветник.

Интересна позиция изрази и журналистката Валя Войкова: 
 


"Ние не сме излизали от кампанията последните 3 години. Започна да се говори и за местни избори и президентът Румен Радев и се превърна в трендсетър - създател на тенденции, въпреки че до местните избори има почти 2 г.

Не мисля че нашият модел на избори трябва да е като в САЩ. Кампанията да започва 2 години напред. Заявките на Комитова и Бонев са интересни и скандалът с уличното осветление е част от една истинска пиар кампания с аргумента, че той се надява да бъде кандидатът на „Продължаваме промяната“", смята тя. 

По старите политически играчи също не трябва да бъдат подценявани, коментира още Войкова.

Журналистката определи София като ключов град, с най-голям бюджет, за който ще се борят всички.  Считам, че от ГЕРБ също ще работят сериозно, бих казала на живот и смърт, а ако загубят това ще бъде край за тях.

Интересно е и кой ще бъде техния кандидат. Предполагам, че ще  заложат  на мъж, прогнозира тя. 

Музикантът Венци Мицов коментира и темата с коронавируса и фалшивите ковид тестове. 

„Видях К-19 от първия ред, съвсем отблизо. Смелостта на всички големи юнаци се изпарява, когато сатурацията ти падне на 78 и започнат да ти слагат маска. Видях ужасни неща, които не пожелавам на никой да види. Оцелях благодарение на докторите от Александровска болница”, призна той.

„Стана ми много смешно това с фалшивите сертификати. Веднага в пънкарския ми мозък се роди, че може да има нова услуга: PCR тест с щастлив край или някакви подобни неща.

Когато започна тази криза, вече се случваха други неща в обществото. Разговорът се превърна не „за” или „против” мерките, а в „за” и „против” ГЕРБ. Който смята, че има COVID-19 е гербаджия, който смята, че няма, е от опозицията. После Бойко Борисов и щабът му затвори всички паркове и градинки, после се сетиха, че това не е ОК. През 15 – с маски, без маски...

Изведнъж решиха, че трябва опозиционно говорещият г-н Мангъров, който очевидно се обиди, че не са го поканили в щаба и взе да говори небивалици, да го викнат в друг щаб... Направиха друг щаб, после го разформироваха на втория ден. След това дойде един служебен министър, Стойчо Кацаров, който преди това обясняваше, че ваксините са от Сатаната и че някакви извънземни... После си промени мнението.

Цялата тази комуникация води до това – имаме пазар за краставици. И последното ми разочарование от политиците бе, че те, в разгара на една четвърта поредна вълна, вместо да решат проблема, те ни продаваха краставици. Ето това е проблемът”, отсече той. 

"Тази тема явно вече не съществува, вижте какво става в Канада. В Канада хората се умориха, казаха баста, край. В някои държави падат ограниченията и така", посочи в заключение музикантът.