“Верила” отрови София

https://blitz.bg/obshtestvo/verila-otrovi-sofiya_news58054.html Blitz.bg

От цех на "Верила" в Равно поле снощи е имало изтичане на вредни емисии във въздуха, съобщиха от "Гражданска защита".

Към 18.00 часа във вторник над нормата са били показателите за етилов оксид, амоняк, хлор и циановодород.

Два екипа – на "Гражданска защита" и на РИОКОЗ са участвали в замерванията на въздуха, който са продължили и през нощта на 15 и на 30 минути.

Тази сутрин показателите на вредните емисии във въздуха са в норма.

Цехът, където е бил течът, не е работил от дълго време и при пускането му е възможно да се получат такива отклонения, твърдят еколози./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай