10 милиона лева допълнително за култура през 2011 г. ще бъдат осигурени от държавата. Това заяви ресорният министър Вежди Рашидов.
По думите му парите са били договорени след поредица от срещи със Симеон Дянков и премиера Бойко Борисов и ще бъдат отпуснати целево за подкрепа на изкуствата и за осъществяване на реформата в културния сектор.
Така за български филми държавата ще осигури общо 13,4 милиона лева, което според ведомството е най-голямата субсидия, давана за кино.
Допълнителните средства ще бъда дадени за театър и музика.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.