Той разкрива, че се зарадвал, когато научил, че ще има увеличение на пенсиите за някои музикални творци, оказало се, че не само не е сред тях, но и възнаграждението, което ще взима, е минимално.
Сякаш никога не е работил през целия си живот.
Ето какво пише Валди Тотев на стената си във Фейсбук:
"По повод евентуалното увеличение на пенсиите на музиканти на които трудовият стаж е затрит,дължа да отбележа,не поради пожар в счетоводството на ДО Музика на ул. Аксаков в София,а заради безобразния мързел и безотговорност на служители от същата организация, чета коментарии на "трудещи се" изпълнени с безгранична злоба, омраза и злорадство.
Мога да говоря само за себе си,това е моята "стена".
Самоосигурявах се без прекъсване върху две минимални заплати от 01.06.1992 г до 01.11.2018 г .
Това прави 26 г и 5 месеца.С едногодишни трудови договори съм работил към "Концертна Дирекция" с "Щурците" от началото на 1977г до края на 1987 г,но грубо 8 години и половина.
(От този период ми липсват около 30 месеца трудов стаж.) От работата ми в Норвегия всичко е налице.Документацията дойде по-бързо отколкото от София до Русе - три години трудов стаж,който се зачита тук.
Имам 13 месеца в ДСО Рила където свирихме с "Фактор" на щат.
Открих само три месеца от "Импресарска Дирекция"Плюс две години войнишка служба.
Можете ли да смятате?
Опитайте. Аз ги изкарах 41 години и 3 месеца осигуряване.
Резултатът е 255 лв пенсия.
Но да не се оплакваме.Попитах Пол Маккартни. Завалията нямал никаква та съм решил да му заделям от моята. Знам,че и други колеги ще помогнат.Все пак пяхме му песните десетилетия без да му платим и лев авторски."
По повод евентуалното увеличение на пенсиите на музиканти на които трудовият стаж е затрит,дължа да отбележа,не поради...
Публикувахте от Valdy Totev в Вторник, 9 февруари 2021 г.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.