Влизаме в Швейцария само с лична карта

https://blitz.bg/obshtestvo/vlizame-v-shveycariya-samo-s-lichna-karta_news48555.html Blitz.bg

Пътуващите транзитно през Швейцария или отиващите там само на разходка вече могат да се легитимират пред граничните власти и с лична карта, освен с валиден задграничен паспорт. Това съобщават от дирекция "Консулски отношения" на МВнР.

Облекчението е само за престой до три месеца без да се упражнява трудова дейност, уточняват от външно.
При престой повече от три месеца, както и за упражняване на трудова дейност, българските граждани са длъжни да имат положена съответна виза в задграничния паспорт. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай