Внимавайте! Никога не започвайте тази смъртоносна диета
Последователите ѝ допълнително неразумно съветват да се придържате и към много строг и минималистичен хранителен режим, който включва малко калории, пише Metro UK
„Употребата на лекарства с цел по-малък прием на храна е напълно недопустима. Да се опитваш да спиш повече, за да не ядеш и да претренираш, когато си буден, е хранително разстройство“ твърди Ейми Шапиро, основател на Real NutritionNYC.
Експертът съветва човек да следи хранителните си навици и ако засече нередности (като чести пристъпи на глад посред нощ или тъпчене без причина) да се посъветва със специалист, за да се намери причината за това, а не да се вземат необмислени и вредни за здравето мерки като прием на приспивателни.
Четете повече здравни новини на zdrave.to.
Не трябва да се забравя, че подобни медикаменти имат и странични ефекти като перманентна сънливост, отпадналост, депресия.
Сънят е жизненоважен за вашето благосъстояние и здравословният ненасилствен сън по естествен начин помага за поддържане на нормално тегло. Десетки изследвания показват, че когато не сте доспали, сте изморени през деня и тялото ви се нуждае от повече захар и кофеин, за бърз енергиен заряд, което води до поемане на калорична и нездравословна храна.
Качественият сън също така помага да регулирате хормоните на глада и стреса, които изпращат сигнали до мозъка кога да грабне нещо за хапване. Високите нива на хормона на стреса (кортизол) пък водят до трупане на килограми.
Колко часа е полезно да спите? Целете се в 7-8 часа качествен сън. Толкова са необходими на тялото, за да функционира максимално оптимално и да не качвате килограми „от въздуха“.
Последвайте ни
0 Коментара: