Втори паметник срещу комунизма скара общинари

Монументът трябва да бъде издигнат в градинката на църквата "Св. Седмочисленици".

https://blitz.bg/stolitsa/vtori-pametnik-sreshtu-komunizma-skara-obshtinari_news207969.html Blitz.bg

Втори паметник за жертвите на комунизма ще се издигне в центъра на София. Монумент от 12 огромни бетонни плочи, наредени една до друга, с три чифта метални длани по средата, сключени като за молитва, ще се издига в западната част на градинката на църквата "Св. Седмочисленици".

Проектът на арх. Иво Пантелеев и скулптура Вълко Ценов е включен в интегрирания план за възобновяване на централната част на София с европари, който беше одобрен вчера от градския парламент. Общински съветници обаче се противопоставиха на подобна скулпура. "Вече имаме паметник на жертвите на комунизма до НДК, защо е нужен втори", попита съветничката от НДСВ Любка Качакова. Още през 2008 г. общината е дала съгласието си за монумента, но със средства от дарение. По настояване на съветниците от БСП паметникът ще бъде изваден от проектите с еврофинансиране. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай