Жълт код е обявен в Западна, Централна, Северна и част от Южна България заради високи температури, съобщиха от НИМХ.
Кодът се отнася за 20 области - Видинска, Врачанска, Монтанска, Плевенска, Ловешка, Габровска, Великотърновска, Русенска, Пловдивска, Пазарджишка, Старозагорска, Сливенска, Ямболска, Хасковска, Кърджалийска, Благоевградска, Кюстендилска, Пернишка, София-област, София-град. Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, в София около 34°.
Горещините са опасни, предупреждават от НИМХ. Те не са необичайни за юли, но трябва много да се внимава с тях. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.