Три температурни рекорда регистрира Националния институт по метеорология и хидрология при БАН до 15.00 часа. Така и тази седмица бе белязана от летните жеги в есенно време.
В София е регистриран рекорд от 30 градуса за последните 21 години. За последно почти толкова топло е било на тази дата през 1991 година - 29,2 градуса.
29,8 градуса в Драгоман пък подобриха рекорда от 29 градуса през 1965 година. В Шабла е регистриран рекорд от 25,2 градуса. Подобна температура е регистрирана там през далечната 1965 година - 24,6 градуса. Най-топло от цяла България днес е било във Велико Търново – 34,1 градуса.
Очаква се горещините да продължат най-късно до сряда. Още в четвъртък термометрите ще паднат рязко - с около 10 градуса. Краят на жегите ще бъде придружен с облачно и дъждовно време. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.