Желязков в ранни зори се обърна към тези българи и...

Премиерът честити празника на лекари, професионалисти по здравни грижи и работещи в областта на здравеопазването

https://blitz.bg/obshtestvo/zhelyazkov-v-ranni-zori-se-obarna-kam-tezi-balgari-i_news1076837.html Blitz.bg

Премиерът Росен Желязков се обърна в ранни зори към лекарите и работещите в областта на здравеопазването, за да честити професионалния им празник.

Ето какви са думите на министър председателя, публикувани в страницата на Министерски съвет във фейсбук:

Уважаеми лекари, професионалисти по здравни грижи и работещи в областта на здравеопазването,

Днес, 7 април – Световния ден на здравето, се обръщам към Вас с дълбока признателност и уважение. Вие сте хората, които всеки ден, с професионализъм и сърце, се грижите за живота и здравето на всеки български гражданин. Вашата отдаденост, Вашата сила и Вашата човечност са безценни.

Здравеопазването не е просто система – то е гръбнакът на едно проспериращо общество. Правителството пое ясен ангажимент да модернизира системата, да подобри условията на труд и да осигури достъп до висококачествена медицинска помощ за всеки. Работим за по-добра спешна помощ, разширяване на първичните и амбулаторните грижи, дигитализация на здравните услуги и устойчивост на системата.

Сред приоритетите ни са изграждането на Национална многопрофилна болница за активно лечение на деца и създаването на Национален център за лъчелечение с протонна терапия – защото българските пациенти, а най-вече децата, заслужават най-добрата възможна грижа.

Знаем, че Вашата професия не е просто работа – тя е мисия, която изисква всеотдайност, смелост и неизмерима сила на духа. Вие сте тези, които вдъхват надежда, които спасяват животи, които дават утеха в най-трудните моменти.

Дълбоко Ви благодаря за Вашия труд, за безсънните нощи, за човечността и съпричастността, с които всеки ден се грижите за хората.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай