61% от гражданите смятат, че доносниците и агентите на бившата Държавна сигурност нямат място във властта. Това сочи проучване на НЦИОМ. Това е с 3% повече от миналата година.
Почти половината от хората на БСП - 43%, също са убедени, че ченгетата не трябва да се кандидатират за властта. При симпатизантите на ДПС този процент е 32.
20 на сто от българите смятат, че на работата на комисията пречат конкретни интереси на част от управляващите политици.
Намаляват и поддръжниците на твърдението, че отварянето на досиетата застрашава националната сигурност. Преди година това са били 55% от гражданите, сега са 50%. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.