Борисов: Станишев поруга любовта ми

https://blitz.bg/politika/borisov-stanishev-poruga-lyubovta-mi_news51197.html Blitz.bg

Много са плакали хората при БСП. Тя, като е на власт, винаги има катастрофи, убити, жертви, пир по време на траур. Това казва в интервю за в. “24 часа” кметът на София и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов.

Запитан кой носи отговорност за купона по време на траур, Борисов отговаря: “За мое съжаление министърът е знаел за него, затова трябваше да си понесе отговорността и оставката. Ще ги извика, ще им каже “Днес е траур, утре го направете”. Цялата вина си е на Миков. И на Станишев, защото, за да ми отмъсти, поруга любовта ми – МВР. Той го смаза, няма такова. Останаха му само надписите и входът – това е МВР”.
“Вижте как за един ден смениха важни постове в държавата месеци преди да им изтече мандатът. За да могат да си подредят окопите и опозицията срещу нас. Това са най-важните постове и ги слагат с по 5 г. мандат. Всичко, което последния месец е назначено по тази бърза процедура, да знае отсега, че ще бъде преразгледано. И да не се опитват да говорят за чистки и за реваншизъм”, категоричен е още Борисов.

Според него вариантът да вкара Иван Костов като министър в следващия кабинет съществувал само в "черната кампания на БСП". "Не мога да си представя, че г-н Костов би се съгласил да бъде министър. Така и него обиждат, и мен. Но те нямат друг полезен ход. И г-н Костов си има своето достойнство, и моята партия си има достойнство", казва още Борисов.    /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай