Борисов в "Деултум": Децата ще карат часове по история тук (ВИДЕО)

Премиерът благодари на всички, които работят за развитието и доброто на региона си

https://blitz.bg/politika/borisov-v-quotdeultumquot-decata-shte-karat-chasove-po-istoriya-tuk-video_news404653.html Blitz.bg

"Ще разпоредим на инспекторатите по образованието децата да ги довеждат тук на зелени училища, да се учат и историята, която имаме, да я познават. Защото мен Божидар Димитров ме обучава и ако ви изпитам, ще видите каква славна история има тук". Това заяви Бойко Борисов пред събралите се ученици на откриването на обновения археологически резерват "Деултум" край село Дебелт в бургаската община Средец.

"Ние не обещаваме, ние показваме. Всичко, което сме направили за археологическия комплекс „Деултум”, е важно за туризма в региона и образованието на децата. Ще разпоредим на РИО по време на зелените училища децата да посещават този и подобни културно-исторически обекти, за да познават добре историята ни", написа Борисов.

"Възложих на заместник-министъра на регионалното развитие да провери по коя от програмите можем да възстановим и баните, и всички обекти, които са свидетелства за уникални постижения от II век. В момента се възстановява най-старата българска църква в Плиска. Навремето много храмове са били разрушени и камъните от тях са били използвани при направата на жп гари. Отделихме много средства и време, за да бъдат събрани всички запазени артефакти и Голямата базилика в Плиска да бъде реставрирана в максимално автентичен вид. Благодаря на всички, които работят за развитието и доброто на региона си", сподели още във Фейсбук премиерът.

 

Ние не обещаваме, ние показваме. Всичко, което сме направили за археологическия комплекс „Деултум”, е важно за туризма в...

Публикувахте от Бойко Борисов в 10 април 2016 г.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай