Бойко върна заплатите на министрите

https://blitz.bg/politika/boyko-varna-zaplatite-na-ministrite_news56974.html Blitz.bg

Правителството обяви, че ще отмени постановлението, с което кабинетът "Станишев" намали с 15% заплатите на министрите, техните заместници и шефове на агенции.

Вътрешният министър Цветан Цветанов се зарече, че това ще стане факт още днес.

"Съкращаване на разходите ще се постигне с по-малкия брой зам.-министри, които в по-тежките ведомства ще са максимум трима", уточни той.

В началото на юни Станишев обяви, че министрите му са съпричастни към българина и затова заплатите им ще бъдат намалени с 15%.

Тогава мярката мина под формата: “адекватни действия от страна на правителството и публичната администрация с оглед на финансовата криза”.

Кабинетът “Станишев” отхвърли критиките, че всичко се прави заради наближаващите тогава парламентарни избори, спечелени вече от ГЕРБ. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай