Правителството обяви, че ще отмени постановлението, с което кабинетът "Станишев" намали с 15% заплатите на министрите, техните заместници и шефове на агенции.
Вътрешният министър Цветан Цветанов се зарече, че това ще стане факт още днес.
"Съкращаване на разходите ще се постигне с по-малкия брой зам.-министри, които в по-тежките ведомства ще са максимум трима", уточни той.
В началото на юни Станишев обяви, че министрите му са съпричастни към българина и затова заплатите им ще бъдат намалени с 15%.
Тогава мярката мина под формата: “адекватни действия от страна на правителството и публичната администрация с оглед на финансовата криза”.
Кабинетът “Станишев” отхвърли критиките, че всичко се прави заради наближаващите тогава парламентарни избори, спечелени вече от ГЕРБ. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.