Бившият министър на вътрешните работи Цветан Цветанов е получил благодарствено писмо от ръководителя на американската агенция за борба с наркотиците Мишел Лионхарт, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.
В писмото Лионхарт поздравява Цветанов “за достойния завършек на мандата му като вицепремиер и министър на вътрешните работи на Република България”.
„Сега, когато пристъпвате към следващата глава във Вашия живот, Ви пожелавам всичко най-добро във Вашите бъдещи начинания. Искрено се надявам пътищата ни да се пресекат отново", пише тя и допълва: „Високо ценя нашето партньорство и бих желала да Ви благодаря за изключителните успехи, които постигнахте за толкова кратко време. Вашата отдаденост на работата безспорно допринесе за върховенството на закона и превърна както Република България, така и Съединените щати в по-безопасно място за гражданите на двете държави".
Ето и цялото писмо:
Уважаеми г-н Цветанов,
От името на мъжете и жените, работещи в Службата за борба с наркотиците (DEA), бих желала да ви приветствам с достойния завършек на Вашия мандат като Вицепремиер и Министър на вътрешните работи на Република България.
Високо ценя нашето партньорство и бих желала да Ви благодаря за изключителните успехи, които постигнахте за толкова кратко време. Вашата отдаденост на работата безспорно допринесе за върховенството на закона и превърна както Република България, така и Съединените щати в по-безопасно място за гражданите на двете държави.
Сега, когато пристъпвате към следващата глава във Вашия живот, Ви пожелавам всичко най-добро във Вашите бъдещи начинания. Искрено се надявам пътищата ни да се пресекат отново. Ако мога някога с нещо да Ви бъда полезна, моля, не се колебайте да се свържете с мен.
Искрено Ваша,
Мишел М. Лионхарт
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.