Днес парламенът ще разгледа оставката на управителя на НЗОК д-р Глинка Комитов. Миналата седмица той подаде оставка, без да посочи мотиви за оттеглянето си.
Тя беше депозирана в деловодството на Народното събрание. Председателят на здравната комисия в парламента д-р Даниела Дариткова заяви, че оставката е приета и започва процедура по избиране на нов шеф на Касата.
Комитов оглави Здравно-осигурителната каса през март 2015 г., по време на кабинета "Борисов 2".
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.