Двама депутати напускат ОДС, отиват в БНС

https://blitz.bg/politika/dvama-deputati-napuskat-ods-otivat-v-bns_news27176.html Blitz.bg

Депутатите от “Гергьовден” Любен Дилов–син и Ася Михайлова напуснаха парламентарната група на ОДС и се присъединиха към БНС. Двамата са подали заявление за това, съобщи председателят на Народното събрание Георги Пирински.

В края на миналата седмица бъдещето на парламентарната група на БНС остана под въпрос, след като двама от членовете й – Венцислав Върбанов и Анастасия Мозер /”Обединени земеделци”/ обявиха намерението си да се отделят от нея и да се присъединят към евентуална обща дясна група. Според правилника на парламента, за да съществува една група тя трябва да включва най- малко 10 народни представители, а ако напуснат Върбанов и Мозер, в БНС щяха да останат девет. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай