Варненският бос Дидо Дънката, наричан неофициално "шефът на варненската митница", е изцяло "бял" бизнесмен - не е криминално проявен, срещу него няма дела и разследвания, не е влизал в полицейските регистри, пише "24 часа". Той поема нагоре в контрабандата, след като Константин Димитров-Самоковеца взема цялата власт в бизнеса и образува монопол по границите, сочат данните на спецслужбите.
Друг изостанал елемент от бившата империя на ВИС-2 по границите е Четворката. С него работят Дебелата, Китаеца, Виетнамеца и Братовчеда.
Изданието предлага на МВР и митниците имената на тези известни "посредници" при вноса и пита дали службите в МВР са работили по тях или не?
Подробности могат да се прочетат тук
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.