Едно си Лена знае, едно си бае, но мълчи като риба за разкритията на Пеевски

https://blitz.bg/politika/edno-si-lena-znae-edno-si-bae-no-malchi-kato-riba-za-razkritiyata-na-peevski_news1062161.html Blitz.bg

Тежка е политическата ситуация в страната. Точно този състав на правителството никой не го очакваше. Това заяви депутатът от ПП-ДБ Лена Бориславова в ефира на bTV.

По думите ѝ управлението на кабинета "Желязков" прилича на управлението в СОС.

Преговорите между ГЕРБ и ДБ

Бориславова коментира и преговорите между ГЕРБ и ДБ.

"Не става въпрос за изненади, те ни предупредиха, че ще предприемат този ход. Нашата позиция е, че след провала на кабинета "Денков", ние нямахме причина да смятаме, че 2-3 месеца по-късно нещо се е променило в ГЕРБ.

Преговорите за ротация бяха прекъснати по същия начин, с медийно съобщение се разбира, че преговорите са прекъснати", посочи Бориславова.

Тя обаче изброи какво липсвало в споразумението. По думите ѝ всички ценни елементи и мерки за борба с овладените институции си остават и не били включени в документа. 

ПП-ДБ в опозиция

"Имаме нова роля, в която трябва да се фокусираме. За разлика от всички предишни опозиции ще бъде конструктивна", заяви тя. На въпрос кои политики на кабинета Желязков биха подкрепили от ПП-ДБ, тя отново се заинати и почна да критикува: "В това споразумение липсват истински управленски политики".

Бориславова не пропусна отново да покряка за връщането на Ивайло Иванов в системата на МВР. Както БЛИЦ писа това е новата мантра на Промяната. 

Нападките към Иванов са толкова абсурдни, че само показват бездънната глупост на "Да, България" и ортаците им от Промяната.

По повод разкритията от СМС-ите, които лидерът на ДПС Ново начало Делян Пеевски публикува, Бориславова взе да увърта. Вместо да обясни съдържанието на съобщенията, тя се пробва да се изплъзне като риба и тръгна да търси под вола теле. 

"Г-н Пеевски влиза в ролята на една качествена опозиция. Но се бори не с когото трябва - управляващото мнозинство, а с Продължаваме промяната. Конкретното им съдържание не мога да коментирам. Не съм влизала в чужди телефони, за да гледам комуникацията", заоправдава се Бориславова.

В крайна сметка все пак призна, че е надзърнала в текстовете. 

В самото им съдържание няма нищо притеснително. Ветото, което налагаше Холандия, мина с гласовете на ДПС-Ново начало. Базовото приличие, е че с когото си гласувал, да кажеш едно "Благодаря", призна тя.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай