„Ще имаме продължение на това успешно за България управление. Премиер си имаме, пътят е ясен. Продължаваме напред”. Това заяви пред Диана Найденова в "Карай направо" депутатът от ГЕРБ Спас Гърневски.

И обясни, че Народното събрание винаги се е ползвало с по-ниска оценка от останалите институции. „Битката в това НС беше много голяма. Тя стартира от първия ден и продължава до днес”, поясни Гърневски.

По думите му управляващото мнозинство 4 години работи "за" обществото. „И понеже мнозинството изпълнява онова, което е обещало преди да попадне във фокуса на този парламент, започна големият опит на опозицията да прекрати това Народно събрание”, каза още Гърневски.
„Няма значение как ни нарича един случайно попаднал човек в политиката.

Един човек, който въобще не разбра какви са му конституционните задължения. Човек, който не разбира какво трябва да върши на този пост и какво не. Първата му основна функция е да бъде обединител на нацията. Този човек не разбра къде е попаднал, превърна президентството в семейна хасиенда.

По време на пандемия, по време когато правителството и институциите се борят за здравето на всеки един българин, да излезеш и да вдигнеш болшевишки юмрук, да призовеш за преврат, не е ли национално предателство, не е ли срам и позор?”, коментира депутатът от ГЕРБ относно думите и действията на Радев.

Според Гърневски обещанията, които е дало правителството, са изпълнени. 

„БСП от първия ден стартира атака срещу управляващите с фалшиви новини, с оплюване на народни представители, каруцарско плюене 4 години срещу премиера, с интриги и лъжи”, категоричен е политикът.

Според него положителното в ГЕРБ е това, че когато някой допусне грешка, бива отстранен от длъжност. По думите му на предстоящите избори ще настъпи краят на една 101-годишната мафия.  Гърневски е категоричен, че БСП ще загубят вота. 

„Те се самоунищожават”, поясни депутатът.

На въпрос с кои партии може да се съюзи ГЕРБ, Гърневски заяви следното:

„Когато ГЕРБ спечели, ще има достатъчно кандидати, които ще искат да управляват с нея. Има формации, които имат добри шансове да влязат в Народното събрание. Тогава може да коментираме”.