Източници от ГЕРБ издават: Борисов има два варианта за кабинет, ето ги и тях!
Сформирането на коалиция ще бъде трудно. Патриотите започнаха да поставят условия още в нощна на изборите, коментираха от ръководството на ГЕРБ, визирайки другия съпредседател на ОП Валери Симеонов. Час след обявяването на резултатите шефът на НФСБ заяви, че преди да има общ кабинет, ГЕРБ и Патриотите трябва да имат обща програма. А неговото първо условие е в нея да се запише това, с което Патриотите излязоха от 43-ото НС: 300 лева минимална пенсия. Не е важно колко депутати имаме, а дали ще имаме обща програма, повтори Симеонов вчера.
Ако получи предложение, партия "Воля" е готова да участва в управлението, заяви вчера лидерът й Веселин Марешки. Социолози и политолози го виждат като потенциален партньор в бъдещ кабинет. Но от ГЕРБ засега мълчат. Условието на "Воля" за подкрепа е реална власт - министерски кресла. "Или участваме директно и носим отговорност, или сме опозиция", заяви лидерът Марешки. Той поиска направо премиерския пост в държавата, тъй като министерски би бил под нивото му. И обяви, че има подготвени хора за енергетиката, здравеопазването, културата, образованието, спорта, МВнР и МВР.
Преговорите за кабинет ще започнат следващата седмица, обявиха официално от ГЕРБ. Днес лидерът Бойко Борисов заминава за Малта, където ще участва в конгреса на Европейската народна партия. Там Борисов ще разговаря с европейските десни лидери за ситуацията в България след изборите.
В случай, че условията на Патриотите и Марешки са прекалено много и изискват големи компромиси от страна на ГЕРБ, Борисов има и втори вариант, твърдят в партията. Той предвиждал лидерът на ГЕРБ да предложи експертен кабинет с ясен мандат и 2 цели - приемане на спешните закони, свързани с БГ председателството и промяна на Изборния кодекс за въвеждане на мажоритарен вот.
Последвайте ни
ха ха ще е забавно, от ВМА да пращат екип да му е под ръка на Боце
И двата варианта са от кофти по - кофти ! Мирише на предсрочни избори....
ОП ще се изпокарат до 2 месеца.
Погледнете каква мила картинка.Старите грозници пак отпред.С помощта на избороподобни процеси бяха пак инсталирани на власт прикрити марионетки. Въртошийници и панаирджийски шарлатани.Клуб по интереси и за тази цел се прахосват народното благосъстояние както им скимне.Добре познатите кресльовци от парламента.През последните 2 години нищо не бе подобрено само се създаваше впечатление че едни маймуни са подменени с други.Водещите палячовци в този цирк,един наглец с наднормено тегло и една тъпа угоена пуйка сред тези духовни микроби се взеха за най-големите умници.Всъщност едва достигнали до задника на интелектуалното си развитие.Като бивши комунисти не излязоха от клишето че колкото по-голяма е една лъжа,толкова повече и се вярва.А на хората честито!