Министерството на извънредните ситуации преминава към МВР, съобщи БНР. Докладът на вътрешния министър Цветан Цветанов ще бъде обсъден на днешното заседание на кабинета.
В документа са разписани как ще функционира ведомството до преминаването му в системата на МВР, което трябва да стане до месец. По този начин ще се спестят разходи, коментира Цветанов. Той потвърди, че няма да прави съкращения в МВР.
Цветанов каза, че на днешното си заседание кабинетът ще отмени постановлението за намаляване на заплатите на министрите с 15%, гласувано от кабинета "Станишев".
Новият вътрешен министър не коментира кога ще бъде избран нов главен секретар на МВР. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.