Оскверниха паметника на Стамболийски в Пазарджик

https://blitz.bg/politika/oskverniha-pametnika-na-stamboliyski-v-pazardzhik_news37825.html Blitz.bg

Паметникът на Александър Стамболийски в Пазарджик бе осквернен от неизвестни вандали. Това се случи в нощта срещу юбилея на земеделския вожд.

Варварската постъпка е забелязана от почитатели на Стамболийски, тръгнали сутринта да оставят цветя по паметника по повод 130-та годишнина от рождението на политика.
Лицето беше залято с червена и оранжева боя. Това явно е станало около 5-6 часа сутринта, защото боята не беше засъхнала, разказаха възмутени земеделци. Следите от варварщината незабавно били прикрити със сребрист спрей от поклонниците.
Това е второто подобно посегателство срещу паметника само в течение на 4 месеца. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай