Първанов: Ще сгрешим, ако превърнем кампанията в "за" и "против" кабинета

https://blitz.bg/politika/parvanov-shte-sgreshim-ako-prevarnem-kampaniyata-v-za-i-protiv-kabineta_news49301.html Blitz.bg

Ще сгрешим ако тази кампания се превърне във вот „за" или „против" правителството, още повече „за" или" против" конкретна личност". Така българският президент Георги Първанов коментира въпроса за течащата в момента предизборна кампания за евроизборите на съвместна пресконференция със словенския президент Данило Тюрк.

Георги Първанов е категоричен, че политиците у нас са виновни, че в България все още не се е състоял истинският европейски дебат. Президентът отчете, че все още у нас не се е състоял истинският европейски дебат по всички проблеми, които се включват в дневния ред на Европейския съюз. „Не сме провели своя дебат за защита идентичността на малките нации в рамките на ЕС. Не сме провели своя дебат за това как европейската политика рефлектира върху отделния човек и ако кандидати успеят да проведат този дебат, ангажиментът ще бъде много по-голям”, посочи държавният глава.

Според президента на Словения Данило Тюрк кампанията не бива да се насочва само към вътрешните въпроси, за да не се превърне в увертюра за националните избори.  Необходимо е да се разглеждат европейските теми като например защита на потребителите, търговията с лекарства, защита на околната среда, посочи още президентът на Словения. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай