Пламен Орешарски: Навит съм за премиер!

- “Имам достатъчно академичен и практически опит, за да се справя с поста"

https://blitz.bg/politika/plamen-oresharski-navit-sam-za-premier_news191277.html Blitz.bg

Пламен Орешарски потвърди, че е дал съгласие пред Сергей Станишев да бъде премиер, ако БСП спечели предстоящите избори. Той обясни, че се чувства готов да приеме тежката отговорност.

“Имам достатъчно академичен и практически опит, за да се справя с поста министър-председател”, заяви още Орешарски.

Икономистът отговори и на вчерашния коментар на партия ГЕРБ, че с избора му се цели да бъде параван за бъдещи партийни провали.

„Аз досега в моята професионална кариера не си спомням да съм бил кукла на каквито и да е конци. И това го знае много добре лидерът на ГЕРБ. За един мандат много неща могат да се променят. Във всички случаи обаче, един мандат няма да е достатъчно да постигнем крайните цели и да повишим рязко благосъстоянието на българските граждани," коментира той./БЛИЦ 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай