Румен Петков: Борисов спря еднолично продажбата на ЧЕЗ
Борисов спря тази сделка в момент, в който той живее с убеждението, че цялото общество е фокусирало своето внимание върху избора на нов главен прокурор.
Спирането на сделката за ЧЕЗ налага няколко неизбежни извода:
- След нелепите аргументи, с които КЗК мотивира решението си за спиране на продажбата на елетропреносното дружество е твърдението на държавния орган, че компанията купувач е много голяма и с много силно присъствие в икономиката на България. Това не може да бъде аргумент. Това означават ли, че ако утре у нас дойдат „Дженеръл Илектрик“, ще изгоним и тях ?
- Тук сме свидетели и на очевидно прилагане на двойни стандарти. За Христо Ковачки може да се правят компромиси и той да застрахова енергийния си бизнес в собствени дружества, въпреки сигналите до КЗК на работодателите. А тук при сделката за ЧЕЗ имаме ясно заявен ангажимент от купувача, че няма да застрахова компанията в собствено застрахователно дружество.
- С едни такива действия на практика Борисов казва на чуждестранните инвеститори, че ако искат да продадат своите активи в страната ни, то той винаги може да им попречи да го сторят или да ги накара да го сторят по начина, по който той желае.
- Отравянето на икономическата среда в България с подобни действия е очевидна вътрешна убеденост на Бойко Борисов, чиято цел е да обхване в ръце цялата икономика на страната ни.
- Аз, Румен Петков, заявявам на всички, че бъркат, когато мислят, че Борисов желае Цветелина Бориславова непременно да получи ЧЕЗ като някакво дарение. Това не е необходимо на Бориславова, защото тя се е съсредоточила в газовия сектор и буквално управлява ръчно “Булгаргаз“, като му продава природен газ когато и както поиска. Без тръжни процедури, без обществени поръчки, без да спазва каквито и да било правила.
Последвайте ни